KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 14193406
nr 1419 3406
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Gouache, Signerad, 56x47, yttermått inklusive ram: 70x62 cm
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 20 september 2021
kl 19:59:18
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr
Waldemar Sjölander
Läs mer om Waldemar Sjölander
Gouache